Zubní / ústní sprcha

Novinka, kterou ocení každý

Pro optimální ústní hygienu, tedy zubní péči včetně čištění povrchu zubů a mezizubních prostor, masáže dásní, čištění dásní a jazyka, lze využít i proud vody, který spláchne například nežádoucí částice potravy. Užitečným pomocníkem mohou tedy být zubní sprchy, které se tak stávají populárním a přínosným doplňkem zubního kartáčku.

Zubní, dentální, nebo-li ústní sprcha

Zubní sprcha představuje nejnovější inovaci v oblasti péče o zuby, slibující hloubkové čištění mezizubních prostor a odstranění zubního plaku pod dásněmi. Navíc napomáhá vykonávání prospěšné masáži dásní. Není zapotřebí baterií anebo elektrické energie, protože sprcha je přímo napojena na vodovodní kohoutek. Teplota vody, stejně jako její proud, se tedy nastaví přímo kohoutkem. Nevyžaduje ani žádnou speciální údržbu a její funkce není ovlivněna vodním kamenem. Použití tohoto zařízení je snadné a pohodlné.

Všem, kdo si zakládají na tom, že jejich zuby jsou vždy čisté a tím pádem zdravé, pomůže úspěšně vyčistit i zákoutí ústní dutiny, kam se běžným kartáčkem či zubní nití nedostanou. Kromě plaku a zbytků potravy může vhodně zvolený produkt odplavovat také bakterie, odpovědné za vznik zánětů dásní a dalších ústních infekcí.

Ústní sprcha o 90% lepší oproti zubním nitím

Dentální sprchy jsou bodem zájmu řady zubních lékařů na celém světě. Klinicky bylo prokázáno, že je až o 90% účinnější než tradičně používané dentální nitě. Při každodenním používání pak úspěšně snižuje i riziko vzniku zubního kamene.

Pochopitelně, základním předpokladem je správně použití tohoto prostředku. Proud vody nesmí být nastaven příliš silně a v ústech nesmí být žádná pokročilá paradentóza či krvácení dásní. Rovněž jsou tyto sprchy nevhodné pro lidi s poraněním dásní či vředy na sliznici ústní dutiny. Některé sprchy mohou mít řadu doplňků, například speciální trysky. Obrovskou chybou by však bylo použít dentální sprchu jako jediný čisticí prostředek. Rozhodně tato vynikající pomůcka nemůže nahradit tradiční zubní kartáček.

Zubní sprcha pro každého

Navíc nejsou zubní sprchy určeny pouze lidem s vlastním přirozených chrupem, ale ocení je i pacienti se zubními implantáty či zubními náhradami.

Bohužel, zubní sprchy se stále ještě nedostaly do širšího povědomí a řada lidí o nich ani neví nebo nemá dostatek informací o jejich využití a použití.

Zubní sprchy v obchodě


Mohlo by vás zajímat