Elektrické zubní kartáčky

Elektrické zubní kartáčky – stojí za investici?

Elektrické zubní kartáčky si získávají stále větší popularitu. Dokonce i mezi specialisty se zvyšuje procento jejich zastánců. Proč tomu tak je? Elektrický zubní kartáček totiž umožní čištění zubů bez zbytečného vysokého tlaku na kartáček a čištění zubů tvrdou silou. Navíc díky vestavěnému časovači čistí zuby důkladněji než většinou zvládáme klasickým kartáčkem.

Dalším bodem k dobru pro elektrické kartáčky je jejich snadnější recyklovatelnost a tím jsou šetrnější k životnímu prostředí. Je ovšem velký problém vybrat si ten správný produkt, protože nabídka je poměrně široká.

Elektrický zubní kartáček se vyplatí

Investice do elektrického zubního kartáčku je snadným způsobem, jak zintenzivnit svou péči o ústní hygienu. Nevýhodou elektrických kartáčků je bezesporu jejich cena. Nejlevnější variantou jsou rotující kartáčky, o něco dražší pak rotující a oscilující kartáčky, kde se hlava otáčí na jednu i na druhou stranu, což umožní vyčistit každý zub individuálně.

Další cenovou variantou jsou sonické kartáčky, které vibrují při vysokých rychlostech a frekvencích, a dokážou vyleštit povrch zubu a dopravit zubní pastu mezi zuby.

Nejvyšší cenovou úrovní pak jsou ultrazvukové kartáčky, které vytváří miliony zvukových vln a umožňují speciálním nanobublinám zubní pasty proniknout do zubů a dásní, což pomáhá ultra efektivně chránit při čištění dásně i zubní sklovinu.

Doporučujeme tyto elektrické zubní kartáčky

Mezi nejoblíbenější a nedoporučovanější produkty patří jednoznačně elektrické kartáčky značky Philips, kterých se do Top 10 dostalo hned pět.

  • Elektrický zubní kartáček Philips Sonicare HX5610 – má vestavěný časovač na dvě minuty, což je optimální doba pro čištění zubů. Napomáhá účinnému, ale šetrnému čištění hluboko mezi zuby. Prokazatelně také odstraňuje zubní plak ve významně větším množství než je tomu u běžného zubního kartáčku. Navíc napomáhá zlepšovat zdraví dásní.
  • Elektrický zubní kartáček Philips Sonicare HS9352 – využívá ultramoderní prvky. Tento kartáček využívá patentovanou sonickou technologii, která poskytuje pět čistících režimů spolu s technologií hlavy kartáčku. Tento dobíjecí kartáček nejen, že odstraňuje efektivně zubní plak, ale také zuby bělí. Výsledkem je, že zuby jsou bílé, citlivé, lesklé a super čisté.
  • Elektrický kartáček Philips Sonicare HX9332 – dobíjecí elektrický kartáček, který je dodáván s propracovaným Diamond Clean know-how. Slibuje, že už během pouhých dvou týdnů budou zuby bělejší, a že dojde i ke zlepšení dásní a dechu.
  • Elektrický kartáček Philips Sonicare HX6511/50 – umožňuje snadné a pohodlné čištění zubů, který využívá patentované sonické know-how a zahrnuje inteligentní čas, který umožní kompletní vyčiištění zubů během dvou minut.
  • Elektrický kartáček Series Sonicare 2 – jeho výhodou je, že dosahuje hluboko mezi zuby, kde nabízí účinné a jemné čištění. Je velmi účinný proti plaku. Kromě toho tento kartáček obsahuje v rámci příslušenství speciální hrot, který umožní dosáhnout i na špatně dostupná místa. Stejně jako některé předchozí modely nabízí inteligentní časovač, který umožní dokonalé vyčištění zubů za dané časové období.

Zde můžete nakoupit elektrické zubní kartáčky Panasonic

 

Další velmi oblíbenou a úspěšnou značkou je Oral-B, která nabízí kartáčky s regulací tlaku, takže by mělo být dosaženo optimálně čistých zubů a dásní poměrně jemně. Tyto kartáčky jsou také vybaveny hlavou na jedno použití a dodávány jsou s unikátními indikátory štětin, které změní odstín v době, kdy je potřeba je vyměnit.

  • Elektrický kartáček Oral-B Pro 5000 – je jedinečný elektrický kartáček, který dokáže komunikovat díky speciální aplikaci pomocí Bluetooth s chytrými telefony. Díky tomu umožňuje sledovat rutinní průběh čištění zubů za delší časový úsek. Díky speciálnímu nastavení jsou štětiny kartáčku udržovány v ideálních úhlech pro čištění a odstranění 100% plaku.
  • Elektrický kartáček Oral-B Pro 1000 – je nabíjecí zubní kartáček, který umožní vyčistit každý zub jednotlivě a obsáhnout i části ústní dutiny, kam se není možné dostat bežným manuálním kartáčkem. Tento kartáček slibuje odstranění až dvojnásobného množství plaku.
  • Elektrický kartáček Oral-B Pro 3000 – všestranný kartáček, který nabízí kombinaci pulzujících i krouživých pohybů, což umožní dosáhnout mezi zuby, odstranit úspěšně zubní plak a vybělit zuby. Je také tišší než většina kartáčků.
  • Black 7000 SmartSeries – je nabíjecí elektrický kartáček, který představuje profesionální design. Každý zub je obklopen štětinami pod úhlem 16°. Hlava zubního kartáčku osciluje, pulzuje a otáčí se, čímž dochází k odstranění až 100% plaku. Nabízí šest volitelných režimů a nastavení časovače.
  • Elektrický kartáček Colgate ProClinical A1500 Expert White – je multisměrový kartáček, který automaticky přizpůsobí rychlost a čisticí účinek v závislosti na poloze v ústech. Nabízí obrovskou sílu a účinnost, je příjemný na dotek i pro citlivé zuby.

Zde můžete nakoupit elektrické zubní kartáčky Oral-B PRO

Existuje i celá řada elektrických zubních kartáčků, určených pro děti. Vždyť miminka i batolata potřebují čistit zuby důkladně. Bateriový kartáček musí mít především hlavu vhodného tvaru a velikosti pro dětská ústa. Vibrace kartáčku musí být dostatečně silné, aby byly účinné, ale nesmí být pro dítě nepříjemné. Ideální by bylo, aby bylo čištění zubů pro děti současně i zábavou.

Mezi zubní kartáčky, vhodné pro děti různého věku, patří BrushBaby Sonic pro děti batolecího věku, Philips Sonicare pro děti od tří let, nebo Philips Sonicare HX6311 pro děti od čtyř let.

Existuje i celá řada elektrických zubních kartáčků, určených pro děti. Vždyť miminka i batolata potřebují čistit zuby důkladně. Bateriový kartáček musí mít především hlavu vhodného tvaru a velikosti pro dětská ústa. Vibrace kartáčku musí být dostatečně silné, aby byly účinné, ale nesmí být pro dítě nepříjemné. Ideální by bylo, aby bylo čištění zubů pro děti současně i zábavou.

Mezi zubní kartáčky, vhodné pro děti různého věku, patří BrushBaby Sonic pro děti batolecího věku, Philips Sonicare pro děti od tří let, nebo Philips Sonicare HX6311 pro děti od čtyř let.

Elektrické zubní kartáčky pro děti


NEPŘEHLÉDNĚTE