Dentální hygiena

Péče o zuby – nezbytná nebo zbytečná?

Snad každý člověk je velmi citlivý na své zuby a návštěva zubního lékaře je pro mnohé z nás noční můrou. Na preventivní prohlídky si už sice většina lidí zvykla, ale navštěvovat dobrovolně další zubní specialisty už je něco, co si málokdo umí představit.

A taky proč? Jakási dentální hygiena, kterou naši rodiče a prarodiče nikdy nepotřebovali a nescházela jim, je považována jen za nový způsob, jak vytáhnout z naivních a důvěřivých lidí další peníze. Ale jak je to ve skutečnosti?

Preventivní stomatologie

Dentální hygiena je relativně novou, ale rychle se rozvíjející zubní službou. Jde o velmi důležitou součást preventivní stomatologie. Pouhá návštěva specialisty na dentální hygienu naučí každého zájemce jednak správným zásadám péče o chrup a také napomůže předcházet zubnímu kazu, infekci dásní nebo paradentóze. Součástí návštěvy dentálního hygienisty bývá také často i odstranění zubního plaku či zubního kamene.

Dentální hygiena je prostě základním stavebním kamenem pro dlouhodobé zdraví vašich zubů. Jednoduše lze tento nový směr péče o zuby i ústní dutinu popsat jako harmonický vztah mezi ústní zdravotní péčí a celkovým tělesným zdravím.


Nepřehlédněte